Konference Národní cena kariérového poradenství 2016

Náš tým se zúčastnil  konference Národní cena kariérového poradenství 2016, na které byly dnes za účasti zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva práce a sociálních věcí vyhlášeny výsledky 8. ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství. Pořadatel soutěže a konference, Dům zahraniční spolupráce – Centrum Euroguidance, obdržel a vyhodnotil 31 příspěvků, které přihlásily základní, střední i vysoké školy, neziskové organizace, úřady práce, krajská centra a další poskytovatelé služeb kariérového poradenství.

V České republice vznikají nové projekty s cílem kariérové poradenství rozšířit ve školách všech typů, na úřadech práce, krajských poradenských centrech. Na rozvoji kariérového poradenství se podílí také mnoho neziskových organizací.

narodni-cena-karieroveho-poradenstvi

Letošní hlavní ceny:

– portál Neslysimpracuji.cz vytvořený a provozovaný společností Tichý svět, o. p. s.

– služby pro znevýhodněné skupiny na trhu práce poskytované organizací Liga vozíčkářů

– podpora mladých nezaměstnaných v návratu do vzdělávání, kterou poskytuje Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Příbrami, Kontaktní pracoviště Mělník

– skupinové kariérové poradenství pro žáky základních a středních škol v rámci kraje zajišťované centrem INFO KARIÉRA – Informačně vzdělávacím střediskem Plzeňského kraje

– metodický nástroj Kariérový diJÁř, který vytvořila Petra Drahoňovská

– podpora kariérového rozvoje žáků se zapojením rodičů realizovaná Základní školou Londýnská, Praha 2

Zvláštní ceny:

– za trvalou kvalitu kariérového poradenství pro studenty získává mimořádnou cenu Gymnázium Jana Palacha Praha 1, s. r. o.

– organizace POINTe, z. s. za začínající aktivitu oceněnou klientem služeb

 

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress